Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczewsku - PROGRAM OPIEKA WYTCHNIENIOWA – EDYCJA 2023

Informacje

PROGRAM OPIEKA WYTCHNIENIOWA – EDYCJA 2023

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczewsku w związku  z możliwością aplikowania do  ogłoszonego  przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Programu „Opieka Wytchnieniowa” - edycja 2023, zaprasza osoby zainteresowane tą formą wsparcia o zgłoszenie takiej potrzeby do dnia      08 listopada 2022r osobiście do pracowników socjalnych  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczewsku, ul. Spółdzielcza 12  lub  telefonicznie: 44 781 45 14.

Zebrane informacje posłużą do ustalenia zapotrzebowania na tego typu usługę w roku 2023 i aplikowanie o środki finansowe na realizację Programu „Opieka wytchnieniowa”- edycja 2023.

Program „Opieka wytchnieniowa” jest adresowany do  osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności (lub orzeczeniem traktowanym na równi z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności) oraz  dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności,  których członkowie rodzin lub opiekunowie sprawujący bezpośrednią opiekę, wymagają wsparcia w postaci doraźnej, krótkotrwałej przerwy w sprawowaniu opieki oraz podniesienia swoich umiejętności i wiedzy w zakresie opieki nad tym osobami.

Usługi opieki wytchnieniowej przysługują w przypadku zamieszkiwania członka rodziny lub opiekuna, we wspólnym gospodarstwie domowym z osobą  niepełnosprawną  i sprawowania  całodobowej opieki nad osobą z niepełnosprawnością.

Więcej informacji o Programie na stronie:

https://niepelnosprawni.gov.pl/a,1418,nabor-wnioskow-w-ramach-programu-resortowego-ministrarodziny-i-polityki-spolecznej-pn-opieka-wytchnieniowa-edycja-2023