Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczewsku - Pomoc żywnościowa

Informacje

Pomoc żywnościowa

Artykuły

  • Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027

    W grudniu 2022 r. Komisja Europejska wydała decyzję zatwierdzającą Program Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 (dalej: FEPŻ), który będzie wdrażany w Polsce z udziałem środków Europejskiego Funduszu Społecznej Plus (EFS+) do końca 2029 r.

    FEPŻ jest bezpośrednim następcą Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ). Program – podobnie jak PO PŻ – opiera się na zapewnieniu osobom najbardziej potrzebującym podstawowej pomocy żywnościowej w formie paczek lub posiłków oraz umożliwieniu im udziału w bezpłatnych warsztatach na rzecz włączenia społecznego – tzw. działaniach towarzyszących.

    Do pomocy żywnościowej w ramach FEPŻ kwalifikują się osoby najbardziej potrzebujące, których dochód nie przekracza  265% kryterium dochodowego określonego w art. 8 ustawy o pomocy społecznej tj.:

    Czytaj Więcej o: Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027